بسم الله الرحمن الرحیم

تحریف کتاب شاهراه اتحاد توسط سایت العقیده

قسمت نهم

 

ما درادامه  تحریفات سایت العقیده در کتاب شاهراه اتحاد یا بررسی نصوص امامت ،  مطالبی را که سایت نامبرده به دروغ از زبان آقای قلمداران بیان کرده و آنها را به حجم کتاب خود افزوده است ، ذکر می کنیم . چقدر پسندیده بود که سایت وهابی العقیده مطالب اضافی را در کروشه قرار می داد .

 براستی آیا افکاری که بر پایه های سست و دروغین  بر پا شود  ماندگار خواهد بود .آیا با آشکار شدن این تفکر باز هم باید به این سایت اعتماد کرد ؟  آیا راه صحیح  با اعتماد به این سایت به دست می آید ؟

 این سوالاتی است که هر انسان آزاده باید  به آن  پاسخ دهد .

 سایت العقیده در این کتاب اینترنتی ، با اضافه یا حذف یا تغییر مطالب و کلمات ، مبانی فکری  خود را به جای اعتقادات قلمداران به خواننده القاء می کند . در اینجا تذکر این نکته ضروری است که ممکن است حتی حذف یک یا جابجائی دو کلمه منجر به تغییر و دگرگونی مطالب شود . هدف ما در این قسمت نشان دادن بخش هائی از این تحریف هاست.

 

 ما زمینه شماره صفحات را به رنگ زرد و خود شماره صفحات را به رنگ قرمز و بخش هائی را  که به کتاب افزوده شده با رنگ سبز و قسمتهائی را که از کتاب حذف شده با رنگ صورتی نشان داده ایم .

 ضمنا در بعضی مواقع ، عباراتی چند از  قبل و بعد  جمله  تحریفی را آورده ا یم تا  تحریفات بهتر ملاحظه شوند . شما می توانید با تطبیق نوشته ما با اصل کتاب ، توجه بیشتری به این مهم داشته باشید .  

 
همچنین بخش هائی را که در آن خواستار توجه ویژه به تحریف انجام شده داشته ایم ، با  مشخصه { * }  علامت گذاری کرده ایم . ضمنا پاره ای از تغییرات نیز صرفا جنبه ادبی داشته و ما برای ارائه دقت نظر و رعایت امانتداری ، آنرا نقل کرده ایم .

 
 
ص6 

 
اصل عبارت : بیان نموده ایم  و طالبین می توانند

 
تحریف      : بیان نموده ایم  و از طالبان حقیقت تقاضا داریم که  و طالبین می توانند

 
توضیح      : آیا سایت العقیده اجازه دارد که ساختار جمله بندی قلمداران را با اضافه کردن شش کلمه تغییر دهد ؟

 
ص8 

 
اصل عبارت : سعد مردی با سواد بود

 
تحریف      : سعد بن عبادۀ (رضی الله عنه) از دانشمندان صحابه مردی با سواد بود

 
توضیح    : سایت العقیده ، سعد بن عباده را از با سواد بودن به دانشمند صحابی ، ارتقاء درجه داده و از پیش خود رضایت الهی را برای وی به یادگار گذاشته است ، که این امر در عبارات قلمداران به چشم نمی خورد . 

 
 ص9  :

 
عبارت اضافه شده :  اين كتاب منسوب به ابن قتيبه دينوري مي باشد، در حقيقت مولف آن شخص مجهول ديگري است.

 
توضیح : چنین عبارتی در اصل کتاب وجود ندارد . گوئی سایت العقیده در نظر داشته کتاب دیگری تألیف کند .

 
ص 13 :

 
عبارت اضافه شده :  کلام بدیهی به سخنانی گفته میشود که بدون از آمادگی قبلی گفته شود

 
 ص16 :

 
اصل عبارت : چه کسی می‌تواند در سلطنت  محمد و میراث او با ما نزاع کند؟

 
تحریف      : چه کسی می‌تواند در  جانشینی  سلطنت   محمد و میراث او با ما نزاع کند؟

 
توضیح   : سایت وهابی العقیده می خواهد با روش تحریف برخی از اشتباهات قلمداران را به  طرفدارانش گوشزد کند که برنامه انبیاء و جانشینی آنان سلطنت و پادشاهی دنیوی نیست و لذا کلمه سلطنت را حذف و به جای آن کلمه جانشینی را جایگزین کرده است . آیا جانشینی و سلطنت دو واژه مترادف هستند که سایت مزبور بی محابا دست به جابجائی عبارات کتاب کسی می زند که اکنون دستش از این دنیا کوتاه شده است ؟

 
 
ص17 :

 
اصل عبارت :  عمر گفت: معاذ الله که چنین کاری شود در  حالی که تو در میان ما هستی تو بدین کار از ما سزاوارتری و به صحبت رسول خدا از ما اقدم و در بذل مال افضلی و تو افضل مهاجرین هستی و ثانی اثنین رسول خدا و خلیفة او بر نمازی و نماز افضل اعمال دین اسلام است

 
تحریف     : عمر گفت: معاذ الله که چنین کاری شود در  حالی که تو در میان ما هستی تو بدین کار از ما سزاوارتری و به صحبت رسول خدا از ما اقدم و در بذل مال افضلی و تو افضل مهاجرین هستی و ثانی اثنین رسول خدا و خلیفة او بر نمازی

 
(منظورشان انتخاب ابوبکر از طرف پیامبر برای امامت در نماز است)    و نماز افضل اعمال دین اسلام است

 
توضیح       :   به نظر شما سایت العقیده چرا و بر چه اساسی در لحظه سخن گفتن خلیفه دوم پیرامون شأن و فضیلت امامت جماعت خلیفه اول ، از منصوصیت ابوبکر برای امام جماعت ، بدون ذکر دلیل ، سخن  می گوید و غیب گوئی می کند : منظورشان این است ...

 
 سایت وهابی مزبور از جانب خدا ، پیامبر خدا ، خلیفه دوم ، کسانی همچون قلمداران که در سرای دیگر هستند  ، به راحتی سخن گفته ، از ضمیر آنان خبر می دهد ،  اعتقادات آنان را بیان می کند و این چنین برای خود علم غیب قائل است و جالب این است که علم غیب را برای پیامبر و امام منکر است .

 
ص 23 :

 
اصل عبارت : و رفیق ما علی - عليه السلام- بدان از شما سزاوارتر است 

 
تحریف      :  و رفیق ما علی - عليه السلام- بدان از شما سزاوارتر است  

 
البته اين سخنان در حق صحابه بزرگوار محال است ولي خواننده گرامي توجه داشته باشد كه راوي آن يعقوبي شيعي مذهب است *

 
توضیح : ملاحظه کنید که آقای قلمداران در اصل جملات خویش ، سزاواری علی علیه السلام بر دیگران را در امر جانشینی رسول خدا ، بیان می کند ، ولی سایت وهابی العقیده گستاخانه جملاتی را به عبارات کتاب اضافه می کند که مورد پذیرش پیروان کنونی قلمداران نیز نیست ، این سایت گمراه وهابی ، قول افضلیت امیر المومنین بر دیگران را جزو محالات می پندارد و افضلیت حضرت امیر علیه السلام را به دلیل نقل یعقوبی شیعی مورد انکار قرار می دهد . در حالیکه افضلیت امیر مومنان در تمامی موارد ، از جمله جانشینی رسول خدا ، در منابع فریقین به حد تواتر رسیده است .  

 
 
ص 24 :

 
خوانندگان توجه دارند که حتی انصار پشیمان از بیعت ابوبکر و خواهان خلافت علی ( ع  ) نیز اشاره ای به واقعه غدیر خم نکردند . *  

 
تحریف : قضيه كناره گيري انصار از بيعت با ابوبكر دروغي بيش نيست كه مورخان شيعي امثال مسعودي و يعقوبي آنرا نقل كرده اند و از نظر علمي هيچگونه ارزش سندي ندارد و بر همه روشن است كه انصار در سقيفه بني ساعده با ابوبكر صديق بيعت نمودند و بر بيعت خود پابرجا ماندند.

 
توضیح : سایت وهابی العقیده عین عبارات قلمداران را در صفحه 24 کتاب وی حذف و در نسخه  اینترنتی خود ، متجاوز از 45 کلمه به کتاب آقای قلمداران افزوده و با وقاحت تمام بر خلاف اعتقاد  قلمداران و پس از درگذشت او دست به قلمفرسائی و تحریف تاریخ زده و چهره تمام مزدوران و تحریف گران تاریخ را سیاه نموده است . سایت منحرف العقیده ملاک صحت و سقم و راست و دروغ بودن و ارزش علمی و سندی داشتن یک واقعه تاریخی را گفتار مورخان شیعی امثال مسعودی و یعقوبی می داند .  براستی اگر بخواهیم از انحطاط و تحریف سخن بگوئیم ، می توانیم جانانه تر از رفتار و بیان سایت العقیده ، آدرس دهی داشته باشیم ؟

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید