بسم الله الرحمن الرحیم

تحریف کتاب شاهراه اتحاد توسط سایت العقیده

قسمت هفتم

دست اندر کاران سایت وهابی العقیده وهابی نمی داند در کشور کهن سال و پهناور ایران مردم با هر دین و عقیده و مرام و مذهبی در کنار هم بخوبی زندگی می کنند بدون اینک کسی به دیگری متعرض شود ، علی الخصوص برادران سنی و شیعه در کنار هم زندگی کرده و با احترام و برادری به روزگار می گذرانند، و این بر خلاف دست اندر کاران این سایت و دیگر حقوق بگیران کشور عربستان است که زائران سنی و شیعه تمام کشور ها را مُشرک معرفی میکنند. این حقیقت تفرقه افکنانه در ایام حج کاملا مشهود است .

طی سالهای اخیر کشور عربستان با تاراج پول های نفتی که برای هیچ کسی پوشیده نیست به منظور کسب قدرت وهابیت ، تلاش فراوان می کند که بین برادران سنی و شیعه علی الخصوص در ایران و افغانستان و پاکستان و دیگر کشور ها تفرقه بیندازد و این هم دیکته سران یهودی و صهیونیسم امریکائی به آنها ست واین موضوع هم تازگی ندارد که افرادی میخواهند بین مسلمانان ایران از شیعه و سنی تفرقه بیندازند . در مقاله پیشین گفتیم که سایت العقیده ، آقای تقوی دندانساز تجربی را در گروه کسانی که از شیعه به تسنن گرویده اند قرار داده است . اینجانب در یادداشتهای پیشین متذکر شدم که او نه شیعه بوده و نه اینکه سنی شده است .

وی حتی دکتری نیز نداشته است . من خود شاهد بودم که یکی از علمای اهل سنت باو گفت : شما که دندان ساز تجربی هستی چرا به خودت عنوان دکتری دادی و مردم ساده که تو را نمی شناسند فکر میکنند تو دکتری داری و این خلاف اخلاق است . وی در کتاب تاریخ خود چنین نوشته است : {زمانی که علی ( ع ) کشته شد و معاویه به خلافت رسید خلافت اسلامی در مسیر صحیح خود قرار گرفت. } مفهوم سخن او این است که حکومت امیرالمومنین علیه السلام در مسیر صحیحی قرار نداشته است . در حالیکه اعتقاد و شخصیت و حکومت امیرالمومنین علی علیه السلام مورد قبول شیعه و سنی و هر انسان آزاد اندیش دیگر می باشد . البته شیعیان قطعا آقای تقوی را از خود نمی دانند و اگر اهل سنت بخواهد او را از خود بداند ، فقط ننگی را برای خود خریده است . باید یاد آور شوم که ما شیعیان بین برادران اهل سنت با وهابیها تفاوتهای بسیاری قائل هستیم که بعدا به آنها اشاره خواهیم کرد .

هیچیک از آقایان قلمداران و برقعی در هیچ زمانی سنی نشدند و اگر کسی مدرکی در این زمینه دارد ، ارائه کند . انتشار کتاب شاهراه اتحاد ( بررسی نصوص امامت )از آقای قلمداران با مقدمه آقای برقعی یکی از دلائل ما است بر اینکه آنها سنی نشدند . دلیل دیگر ما بر اینکه آقای قلمداران و برقعی سنی نشدند ، مقدمه آقای برقعی است که در کتاب شاهراه اتحاد وجود دارد . او چنین گفته است :

{ضروری می ‌دانم که پیش از خاتمة این مقدمه نکتة مهم دیگری را تذکر دهم، باشد که مورد توجه قرار گیرد، زیرا احتمالاً برای خوانندگانی که با دیگر آثار مؤلف دانشمند این کتاب آشنا نیستند ممکن است این توهّم حاصل شود که مقصود مؤلف از این کتاب دفاع و جانبداری از فرقه‌ ای خاص در مقابل فرقه یا فرق دیگر بوده است و فی ‌المثل کتاب را به قصد نقض عقاید شیعه و انتقاد از آنان و تبلیغ معتقدات اهل سنت تألیف کرده است، حاشا و کلا، هذا بهتان عظیم. بلکه به شهادت تألیفات این فاضل محقق، ارادت و اکرام وی نسبت به اهل بیت مکرم نبوی و أئمة بزرگوار اسلام – علیهم السلام – أظهر من الشمس و غیرقابل انکار است . علاوه بر این ایشان در تألیفات خویش هر جا که انتقادی را بر معتقدات برادران اهل سنت وارد دیده از ذکرش خودداری نکرده است.}

هر انسان آزاده ای از این جملات می یابد آقایان برقعی و قلمداران سنی نشدند. از برقعی و قلمداران که بگذریم ، سایت العقیده اختلاف نظر بین فردی از علمای شیعه همانند آیت‌الله شیخ محمد مهدی خالصی با دیگران را دلیل گرایش او به تسنن یا وهابیت قلمداد کرده است . در حالیکه در میان اهل سنت ، چهار مذهب اصلی و مذاهب غیر رسمی وجود دارند که این خود دلیل بر اختلاف نظر بین مذاهب اهل سنت است و وهابیت همه را باطل می داند . آیا این اختلافها دلیل بر این است که آنها از تسنن بر گشته اند ؟ آیت‌ الله شیخ محمد مهدی خالصی چنانچه در وصیت‌ نامه وی کاملا مشخص است با اعتقاد به امامت امامان دوازده گانه شیعه دار فانی را وداع کرده است . بنابراین ، ادعای سایت العقیده یک نحوه بزرگ‌ نمایی ، بلکه تهمت به برخی از بزرگان شیعه و ادعائی است دلیل و بی ارزش است . اما اگر شما می‌خواهید لیستی از مستبصرین از اهل تسنن به شیعه را ملاحظه کنید ، می توانید به کتاب‌های آقای {تیجانی} یا {دکتر العصام العماد} و دیگران مراجعه کنید و مشاهده کنید که این افراد به صراحت در نوشته های خود عدول خود از مذهب تسنن و اظهار به تشیع را نمایان کرده اند. و این در حالیست که نه تنها در کتب آقایان برقعی و قلمداران و آیت الله خالصی چنین اظهاراتی وجود ندارد، بلکه مطالب اظهاراتی بر خلاف ادعای ناشر مشاهده می شود.

اینجانب اعتقاد دارم ، با این سیاستی که سایت العقیده در پیش گرفته است ، چنانچه من دار فانی را وداع گفته بودم ، اکنون در لیست سایت { العقیده } قرار داشتم و آقای مصطفی طباطبائی از دنیا برود ، قطعا سایت العقیده ادعا میکند سید مصطفی حسینی طباطبائی قبلا شیعه بود و اکنون سنی شده است . در صورتی که تا آنجا که من اطلاع دارم آقای سید مصطفی حسینی طباطبائی سنی نیست و خود میگوید من نه سنی هستم و نه شیعه . واین مطلب را بیادگار داشته باشید که بعدا این گونه سایتها وقتی او را سنی خواندند ، بدانید دروغ است . اگر ما میگویم آیت الله خالصی شیعه از دنیا رفته است به این دلیل است که ادعای ما را ثابت میکند. مثلا زمانی که آقای خالصی زاده در اواخر عمر خود در وصیت نامه خویش با بیان اعتقادات خود از ائمه دوازده گانه به عنوان وصی پیامبر نام میبرد ، آیا میتوان گفت این فرد سنی است ؟ یا زمانی که آقای برقعی شهادت به ائمه دوازده گانه می دهد ، این فرد سنی است حاشا و کلا ؟ البته چقدر خوب بود که ناشر وهابی از هر کدام از این شخصیتها یک دست خط میآورد که گفته باشند که آنها سنی شده اند .

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید