بسم الله الرحمن الرحیم

تحریف کتاب شاهراه اتحاد توسط سایت العقیده

قسمت پنجم

 

ناشر در مقدمه ای که خود بر کتاب شاهراه اتحاد ( بررسی نصوص امامت ) نگاشته ، ادعا کرده است:  

(( یکی از قوی‌ترین و قدرتمندترین این مذاهب اعتقادی مذهب شیعه اثنی عشری است که گرچه پنج درصد (5%) مسلمانان جهان را بیشتر تشکیل نمی دهند ... ))

ناشر وهابی عنوان کرده است که  مذهب شیعه یکی از قویترین و قدرتمندترین مذاهب جهان است، ولی سایت العقیده روشن نکرده که شیعه از چه نظر قوی و قدرتمند است . اکنون  ما دلیل آنرا شرح میدهیم :   

شیعه از نظر اعتقادات بسیار  قوی و قدرتمند است ، به دلیل اینکه  اعتقادات خود را از کتاب  و سنت بر گرفته است .

پایه های اعتقادی و علمی شیعیان متکی بر قران و سنت معصومین علیهم السلام  می باشد و بر این اساس از  مباحثه هراسی ندارد و اجازه می دهد کتب دیگر مذاهب در جامعه اسلامی حضور داشته باشد ،  بر خلاف وهابیت سعودی که اجازه طرح و ورود کتب شیعه را به جامعه خود نمی دهد .چرا  ؟

 

دلیل عملکرد فوق  این است که اگر این کتب و اعتقادات شیعیان به  عربستان وارد شود ، معلوم نیست که آیا مردم آن جامعه بر مرام وهابیت  باقی خواهند ماند  و یا اینکه حقانیت شیعه را پذیرا می شوند ؟

ناشر اعلام کرده که 5 %  مسلمانان جهان شیعه هستند و خواسته اهمیت شیعه را بجهت نفوس و جمعیت زیر سوال ببرد .

در صورتی که قران بر خلاف ناشر و در باره اکثریت چنین فرموده است :

وَ أَكْثَرُهُمْ لا يَعْقِلُون .

 و فرموده است :

   قَليلٌ مِنْ عِبادِيَ الشَّكُورُ 

عقل و قران و روایات می گویند  : همیشه اکثریت دلیل حقانیت نیست ،  همانگونه که اقلیت دلیل بر باطل بودن نیست ، آیا این سایت وهابی توجه به آمار جمعیتی خود در مقابل مسلمانان جهان دارد ؟ و در مقایسه جمعیت مسلمانان با سایر ادیان و ملل چه می گوید ؟

حقیقت  زمانی مشخص میشود که بزرگان مذاهب اسلامی بنشینند و آزادانه حرف خود را بزنند و مردم آزادانه به سخنان گوش فرا دهند .  

با زور و دروغ و تحریف کتب شیعه و سانسور و اختناق وهابیت بر مردم مسلمان ، حق و حقیقت آشکار نمی شود .

باید فرمایش قران را قبول کنیم که فرموده  است : قطعا کسی به مقام (( اولی الالباب )) در آیه شریفه : فَبَشِّرْ عِبادِ الَّذينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُولئِكَ الَّذينَ هَداهُمُ اللَّهُ وَ أُولئِكَ هُمْ أُولُوا الْأَلْبابِ  ( 17 و 18 / زمر )

 با زور و تحدید و تحریف و سانسور و اختناق نمی رسد ؟

قران میفرماید :

وَ لا تَكُونُوا كَالَّذينَ قالُوا سَمِعْنا وَ هُمْ لا يَسْمَعُونَ   ( 21  / انفال   )

 از جمله كسانى نباشيد كه مى‏گويند : شنيديم ، در حالى كه به واقع نشنيدند.

وقتی ورود کتب شیعه به کشور عربستان ممنوع است ، آیا میشود گفت مردم آن دیار همه اعتقادات را بررسی کردند و بهترین را انتخاب کردند ؟

افرادی مثل آقای برقعی و قلمداران ، اعتقادات خود را بیان کرده و در ایران به چاپ رسانیده اند .

همانگونه که گفتیم  کثرت و قلت جمعیت ، دلیل حقانیت یا بطلان هیچ تفکری نیست ، و الا بر اساس نتیجه گیری  ناشر وهابی ، باید گفت حضرت نوح نبی ( ع ) نیز بر باطل بوده است ، زیرا ، مومنین به آن حضرت طی  950 سال فقط 80 نفر بوده اند  .   

 

‏ناشر ادعا کرده است :  

" اما بدلیل داشتن امکانات سیاسی و اقتصادی گسترده چنان طوفانی از تبلیغات و شایعات و شبهات به پا کرده اند "

پاسخ ما :

علی الظاهر اولین سایت برعلیه شیعه  در بین کشور های اسلامی در کشور عربستان راه اندازی شد. لذا  طوفانی که ناشر ادعا می کند ، از کشور عربستان وهابی برخواسته است ، نه از ایران اسلامی .

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید