بسم الله الرحمن الرحیم

تحریف کتاب شاهراه اتحاد توسط سایت العقیده

قسمت چهارم

 

ناشر ادعا کرده که علاوه بر آقایان برقعی و قلمداران یازده نفر دیگر سنی شده اند و اسم و مشخصات آنان را داده است. از میان این یازده نفر سه نفر آنها را من اصلا نشناختم: حجت الإسلام دکتر مرتضی رادمهر تهرانی، علی رضا محمدی تهرانی، استاد علی محمد قضیبی بحرینی. به رغم اینکه بیشتر عمر من در راه تحقیق و بررسی نظرات قرآنیان امثال آقایان برقعی و قلمداران سپری شده است،‌ باید بگویم که طی این مدت مطلقا نام این سه نفر به نام سنی یا وهابی به گوشم نخورده وهیچ برخوردی با آنان ویا حداقل آثار آنان نداشته ام. و اما اشخاص مورد ادعای ناشر:

1 - دکتر صادق تقوی، استاد سابق دانشگاه تهران:‌

وی یک دندان ساز تجربی بوده و اساسا در دانشگاه درس نخوانده است. چگونه این شخص می تواند استاد دانشگاه تهران باشد؟ در ضمن او دارای طرز تفکر خاصی بوده و تفکر او نه شبیه شیعیان بود و نه اهل سنت. او مطالبی را از خود بافته و به آنها معتقد بود. به نظر اینجانب افکار چنین شخصیتی نه زیبنده شیعیان است و نه اهل سنت. سایت العقیده در معرفی شخصیت دکتر تقوی ادعای کذب نموده است.

 

2 - آیت الله سید علی اصغر بنابی تبریزی:

اولا:‌ آقای بنابی سید نبود،‌ بلکه عام بود. ثانیا:‌ به آیت الله معروف نبود بلکه به شیخ علی اصغر بنابی معروف بود و امام جماعت بود. ثالثا:‌ او سنی نشده بود که ناشر ادعا دارد او سنی شده است. البته چقدر خوب بود سایت مزبور برای صدق ادعایش،‌ مدرکی از آثار این آقایان به اصطلاح سنی شده علی الخصوص آقای بنابی ارائه می کرد. سایت عقیده در مورد آقای بنابی هم دچار دروغگویی شده است. ایشان کتاب "اسلام راستین را دریابید" نوشته است که در آن هیچ نشانی از سنی گری ایشان نیست و دلیل تهمت به ایشان اعتراضش به برخی اعمال عوام بوده است و نه مبانی تشیع.

در این قسمت بی مناسبت نیست که اشاره کنم این ناشر وهابی بسیار دو بین است مثلا:‌ با اینکه آقای قلمداران در ص 47 با لفظ (شیخ طوسی) و در ص 51 (‌طوسی علیه الرحمه)‌ از این دانشمند شیعی نام برده است ولی ناشر سعودی نسخه اینترنتی،‌ فقط از لفظ (طوسی) استفاده می کند اما برای بالا بردن شخصیت آقای بنابی از لفظ آیت الله استفاده می کند. حتی کلمه فرمود را حذف و آنرا تبدیل به گفته می کند. اصل کتاب: ص 47 . . . .شیخ طوسی در تفسیر این آیات می ‌نویسد، نسخه اینترنتی: ص 47 . . طوسی در تفسیر این آیات می ‌نویسد اصل کتاب : ص 51 . . . طوسی علیه الرحمه فرموده است که این آیه را مفسرین به اختلاف تفسیر کرده ‌اند نسخه اینترنتی: ص 51 . . . طوسی گفته است که این آیه را مفسرین به اختلاف تفسیر کرده ‌اند به راستی سایت عقیده، با اینگونه کارهای سخیف چه هدفی را دنبال میکند؟

3- آیت الله سید اسماعیل آل اسحاق خوئینی زنجانی

اولا: ایشان سید نبوده بلکه شیخ بوده است.

ثانیا: آیت الله نبوده بلکه فردی بوده که در حوزه مقداری درس خوانده و محضر ازدواج و طلاق داشت و بنده هم چندی نزد وی به کار مشغول بودم،‌ ولی چون سایت العقیده می خواهد از نام ایشان سوء استفاده کند ایشان سید می شود و به آیت اللهی ارتقاء درجه پیدا می کند،‌ در مقابل دانشمند بزرگ شیعه که بزرگان علم دنیای اسلام از او با نام شیخ الطائفه طوسی نام می برند،‌ توسط سایت العقیده با لفظ (طوسی) مورد اشاره واقع می شود.

ثالثا : آقای آل اسحاق هم سنی نشده است،‌ بلکه او همفکر من بوده و من نزد ایشان بکار مشغول بودم و شرعا و عرفا گواهی میدهم که ایشان هیچگاه سنی نشد.

4- استاد حیدر علی قلمداران قمی:

اولا اینجانب مدت زمان طولانی را با ایشان نشست و برخاست کردم و هیچگاه ایشان عنوان نکرد که من سنی شدم

ثانیا در هیچ اثری عنوان نکرده که سنی شده است.

ثالثا اگر اصل کتاب شاهراه اتحاد را هم خط به خط مشاهده کنیم،‌ در هیچ جائی عنوان نکرده که گرایش به سنی شدن پیدا کرده است،‌ در حالیکه ناشر وهابی به دروغ او را سنی معرفی کرده است.

رابعا آقای قلمداران در آخر عمر کتاب سنت رسول از عترت رسول را نوشته است. من سوال می کنم آیا اهل سنت، سنت را از امامان مذاهب خودشان می گیرند یا از عترت رسول ؟ در حالی که قلمداران از عترت رسول و امامان شیعه در آن کتاب به عنوان منبع سنت نام می برد.

خامسا مفاهیم کتاب شاهراه اتحاد نیز گواه بر این است که نگارنده ان سنی مذهب نبوده است و بلکه انتقادات جدی به این گروه وارد میاورد.

5 - آیت الله العظمی محمد بن محمد مهدی خالصی عراقی:

اولا نام فامیل و نام فامیل این بزرگوار،‌ محمد فرزند شیخ محمد مهدی خالصی کاظمینی می باشد که ناشر به اشتباه خالصی عراقی گفته است.

ثانیا ایشان از بزرگان علمای شیعه هست و کتاب احیاء الشریع فی فقه شیعه را نوشته است.

ثالثا ایشان در وصیت نامه اش که متن آنرا در وبلاگ گذاردیم (با ایمان به 12 امام ) که از اصول دین شیعه می باشد دار فانی را وداع کرده است. به شهادت پسر ایشان محمد جواد خالصی زاده ایشان به امامت دوازده امام اعتقاد داشتند

6 - آیت الله شریعت سنگلجی تهرانی او نیز در هیچ زمانی مدعی نشده که من سنی شده ام و آثار وی هم دلالتی بر این موضوع ندارد.

7 - دکتر یوسف شعار تبريزی:

ایشان هم دکتر نبوده و به حاج میرزا یوسف شعار تبریزی که از دوستان اینجانب هم بوده معروف بوده هیچگاه ادعای سنی شدن نداشته و سنی نشده است.

8 - آیت الله اسدالله خرقانی ایشان هم هیچگاه ادعا نکرده که من سنی شدم.

9- مهندس محمد حسین برازنده مشهدی:

ادعا نکرده من سنی شدم .

10- دکتر علی مظفریان شیرازی:

وی دکتر جراح بود در شیراز زندگی می کرد. او هم ادعا نکرده که من سنی شدم .

نتیجه : از 13 نفری که ناشر سایت العقیده به عنوان سنی نام برده است، بنده با 10 تن از آنها آشنا بوده و در طول زندگی توأم با تحقیق خودم با ایشان مأنوس بودم و رفت و آمد داشتم. این سایت علاوه بر اینکه شناخت صحیحی از این افراد نداشته و حتی نام و عنوان برخی آنان را به اشتباه ذکر کرده است به دروغ عنوان کرده این افراد سنی شده اند در حالی که هیچ کدامشان چنین ادعائی نداشتند . ضمنا چون این سایت برای حق جلوه دادن خود به دروغ و تحریف در آثار دیگران متوسل شده ( که حدود 50 مورد آنرا ما در کتاب شاهراه اتحاد یا بررسی نصوص امامت مشاهده کرده ایم ) عقل حکم می کند نباید به این ناشر اعتماد کرد و بنای باورها و اعتقادات دینی خودمان را این سایت قرار دهیم. ای چه بسا اگر من هم از دنیا رفته بودم ، نفر چهاردهم لیست این ناشر قرار می گرفتم. از خداوند می خواهم همه ما را به راه راست هدایت کند و ما را به خودمان وانگذارد که با تحریف در آثار دیگران، موجبات مطرح کردن خودمان را فراهم آوریم.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید