بسم الله الرحمن الرحیم

تحریف کتاب شاهراه اتحاد توسط سایت العقیده

قسمت سوم

خلاصه مطلب ناشر (سایت عقیده):

اولا: ایشان ادعا کرده مقدمه خود را از "کتاب خرافات وفور در زیارات قبور" گرفته است.

ثانیا: در قسمتی دیگر از مقدمه خود ادعا کرده هیچ عالم سنی شیعه نشده، ولی شخصیتهای شیعی که نام 13 نفر را از آنان را برده از جمله آقایان برقعی و قلمداران، سنی شده اند.

پاسخ ما:

چرا ناشر گفته است مقدمه اش از کتاب خرافات وفور است؟ بطور کلی اصل این گونه کتب در دسترس عموم مردم نیست،‌ بلکه این نوع کتاب ها را افراد کمی در اختیار دارند. خوانندگان عادی این گونه کتب را از سایت های وهابی آنهم بصورت دیجیتال می گیرند،‌ در حالی که ملاحظه خواهد شد این گونه کتب بخاطر تحریف قابل اعتماد نیستند وقتی برای من مسلم و مشخص شده که ناشر کتاب "‌شاهراه اتحاد یا بررسی نصوص امامت" در این کتاب دست به تحریف زده آیا می توانم باور کنم با دیگر آثار این آقایان چنین نکرده باشند؟

اما چرا ناشر ادعا کرده من این مطالب را از کتاب خرافات وفور برداشت کردم؟

اولا: چون بیشتر مردم به اصل کتاب دسترسی ندارند.

ثانیا: خوانندگان تصور نمی کنند سایتی که دیگران را امر به تقوا می کند و از تحریف و خیانت در امانت بر حذر می دارد، خود بر خلاف عمل کند.

ثالثا: بیشتر خوانندگان بنا را بر صداقت می گذارند و با اعتمادی که به مطالب می کنند به بررسی و تحقیق عمیق تر موضوع نمی پردازند. در همین راستا ناشر به اعتبار اینکه کسی از محتوای کتاب خرافات خبر ندارد از اعتماد مردم سوء استفاده می کند و با این عمل خلاف اخلاق و انصاف به القای مطالب باطل خود می پردازد. با اطلاع دقیقی که اینجانب پس از سالها نشست و برخواست با این افراد دارم عرض می کنم آقایان قلمداران یا برقعی در هیچ اثری از خود ادعا نکرده اند که سنی شده اند و این تهمتی نا بخشودنی می باشد.

قبلا باید تذکر دهم که این جانب علاوه بر تسلط بر مطالب و آثار آقایان قلمداران و برقعی، اصل تمام کتب آقایان برقعی و قلمداران را در اختیار دارم و مبتنی بر این اساس با علم و تسلط بر آثار آقایان برقعی و قلمداران عرض میکنم ادعای ناشر مبنی بر اینکه این شخصیت ها از تشیع به مذهب اهل سنت روی آورده اند ساخته و پرداخته سایت عقیده می باشد و چنین مضمونی در هیچ یک از آثار آنها دیده نمی شود. البته اگر چنین مطلبی در آثار آنها وجود داشت، امثال این ناشر تحریف گر آن را با آب طلا می نوشت و در تمام سایتها قرار می داد دلیل اینجانب مبنی بر اینکه این دو هیچگاه سنی نشدند این است که آقای برقعی در مقدمه خود بر کتاب نصوص امامت (بین صفحات ی تا ک) چنین گفته است : ((‌ضروری می ‌دانم که پیش از خاتمه این مقدمه نکته مهم دیگری را تذکر دهم، باشد که مورد توجه قرار گیرد، زیرا احتمالاً برای خوانندگانی که با دیگر آثار مؤلف دانشمند این کتاب آشنا نیستند ممکن است این توهّم حاصل شود که مقصود مؤلف از این کتاب،‌ دفاع و جانبداری از فرقه‌ ای خاص در مقابل فرقه یا فرق دیگر بوده است و فی ‌المثل کتاب را به قصد نقض عقاید شیعه و انتقاد از آنان و تبلیغ معتقدات اهل سنت تألیف کرده است، حاشا و کلا، هذا بهتان عظیم. )) هر انسان عاقلی از این جمله می یابد که آنها سنی نشده اند و در ادامه میگوید : (( بلکه به شهادت تألیفات این فاضل محقق، ارادت و اکرام وی نسبت به اهل بیت مکرم نبوی و أئمة بزرگوار اسلام – علیهم السلام – أظهر من الشمس و غیرقابل انکار است .)) آیا میتوان به سخن سایت عقیده مبنی بر اینکه این دو نفر سنی شدند،‌ اعتماد کرد؟

اگر دقت کنید آقای برقعی اعتقادات آقای قلمداران را بیان می کند و می گوید آقای قلمداران سنی نیست. وی ادامه میدهد که علاوه بر این،‌ ایشان در تألیفات خویش هر جا که انتقادی را بر معتقدات برادران اهل سنت وارد دیده از ذکرش خودداری نکرده است. یعنی خود آقای قلمداران نه اینکه سنی نشده است،‌ بلکه خود از منتقدان اهل سنت است. لازم به ذکر است که ایشان در آخر عمر از جفایی که در حق اهل بیت کرده راضی نبوده و در وصیت نامه خود که اکنون موجود است با اقرار و بزرگداشت از ائمه اطهار یاد می کند و کتاب سنت رسول از عترت بیانگر آخرین اعتقادات ایشان است. به هر حال آقایان برقعی و قلمداران هیچ گاه سنی و وهابی نشدند و ادعای ناشر کتاب سایت عقیده دروغی بیش نیست.

اگر دقت کرده باشید ناشر این کتاب،‌ آقایان برقعی و قلمداران را در راس 11 نفر دیگر قرار داده که سنی شده اند. وقتی از قسمتی از مقدمه آقای برقعی مشخص شود که هیچگاه آن دو نفر سنی نشده اند باید حساب بقیه هم روشن شود. در ادامه برای روشن شدن مطلب به بررسی بعضی از اشخاص لیست 13 نفری مورد ادعای سایت عقیده می میپردازیم: قبلا در خاطراتم عرض کردم که این جانب بزرگان تفکر قرآنی را چه در ایران و چه در خارج از ایران به خوبی می شناسم و مسلما ناشر آن سایت به اندازه من با این افراد آشنائی ندارد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید