بسم الله الرحمن الرحیم

تحریف کتاب شاهراه اتحاد توسط سایت العقیده

قسمت اول

 

مقدمه:‌

تحریف کتاب "شاهراه اتحاد" (نصوص امامت) نوشته آقای حیدر علی قلمداران توسط سایت" العقیده" به منظور  تبلیغ این کتاب و دشمنی با اهل بیت علیهم السلام باعث شرمندگی و خجالت جامعه علمی و پژوهشگران آزاده و صاحب اندیشه در دنیا ،‌ خصوصا جامعه اسلامی گردید.

کتاب شاهراه اتحاد (بررسی نصوص امامت ) تالیف آقای حیدر علی قلمداران به زعم نگارنده آن در ارتباط با رد نصوص امامت و در مقابله بااعتقاد شیعی امامت ، حدود 35 سال پیش نگارش و با مقدمه آقای ابوالفضل برقعی بصورت زیراکس  منتشر شده است.

اولین نسخه این کتاب بدون پاورقی و با مقدمه ای خلاصه به قلم آقای برقعی منتشر شده بود ،‌اما در چاپ بعدی این کتاب ، مقدمه مفصلی توسط ایشان  به آن کتاب اضافه شد.

با تحقیقی که انجام شده ، مشخص گردیده که  پاورقی کتاب شاهراه اتحاد (بررسی نصوص امامت) توسط آقای قلمداران  یا آقای برقعی نوشته نشده و این گمان میرود که پاورقی ها به قلم آقای مصطفی طباطبائی به کتاب افزوده شده است.

 

لازم است گفته شود :  این اولین باری نیست که دشمنان تشیع برای رسیدن به اهداف خویش دست به تحریف کتب می‌زنند.

در اینکه آقای قلمداران  در برهه ای اعتقاد شیعی امامت را قبول نداشت ، تردیدی نیست ، اما  این که  سایت العقیده به نام اهل سنت (  که در واقع سایتی از کشور سعودی و وهابی می باشد  ) اقدام به تحریف و سپس انتشار این کتاب  و قرار دادن نسخه دیجیتالی آن در سایت خود نماید ، جای سوال دارد و این خود یک خیانت در امانت به شمار می رود  ( در حالی که گردانندگان این سایت سعی میکنند دیگران را اهل ، دروغ ،  تهمت ، خلاف ، در گفتار و نوشتار نشان دهند  ) . پیامبر اکرم صلی اله علیه و اله وسلم فرمودند : من در امانت خیانت نمی‌کنم ولو این امانت متعلق به یک سگ اعور باشد ( چشمش چپ باشد).

خداوند متعال  در قرآن می‌فرماید :

وَ مِنْ أَهْلِ الْكِتابِ مَنْ إِنْ تَأْمَنْهُ بِقِنْطارٍ يُؤَدِّهِ إِلَيْكَ وَ مِنْهُمْ مَنْ إِنْ تَأْمَنْهُ بِدينارٍ لا يُؤَدِّهِ إِلَيْكَ إِلاَّ ما دُمْتَ عَلَيْهِ قائِماً ذلِكَ بِأَنَّهُمْ قالُوا لَيْسَ عَلَيْنا فِي الْأُمِّيِّينَ سَبيلٌ وَ يَقُولُونَ عَلَى اللَّهِ الْكَذِبَ وَ هُمْ يَعْلَمُونَ ( 75 / آل عمران  )

 (خداوند عيب و زشتى يهود را يادآور شده و مي فرمايد:) و برخى از اهل كتاب كسى است كه اگر مال و دارايى بسيارى باو امانت داده باشی ، آن را به تو اداء كرده و مي پردازد (و در آن خيانت و نادرستى نميكند) و برخى از ايشان كسى است كه اگر يك دينار (طلا، يا مال اندكى) به اوسپارى آن را به تو برنمي گرداند ، مگر آنكه هميشه بر او ايستاده باشى (مطالبه و درخواست نمايى تا شايد بتوانى امانت و سپرده خود را بازستانى) و آن (اداء نكردن امانت و خيانت نمودن در آن) براى آنست كه گفتند: درباره (خيانت كردن با) اميّين  (افراد بی سواد عرب، يا هر كه پيرو دين يهود نباشد) بر ما راهى (گناهى) نيست (و در توراة بيان شده مال كسى كه پيرو دين ما نباشد حلال و روا است) و بر خدا دروغ ميگويند در حالى كه ميدانند (كه در توراة چنين دستورى داده نشده)

جالب این است یکی از ویژگی‌های دیگر یهود این است که : کلام را از مواضع خود خارج و تحریف میکردند و میکنند :

 مِنَ الَّذينَ هادُوا يُحَرِّفُونَ الْكَلِمَ عَنْ مَواضِعِهِ وَ يَقُولُونَ سَمِعْنا وَ عَصَيْنا ... ( 46 نساء )

از يهود گروهى هستند كه كلمه‏ها و سخنان (توراة) را از جاهاى خود (كه خداى تعالى قرار داده به جاهاى ديگرتغيير ميدهند (‌ پس و پيش و جابجا ميكنند يا آنكه معانى آنها را بطورى كه ميخواهند بيان مينمايد) و (هر گاه پيغمبر صلّى اللَّه عليه و آله ايشان را بچيزى امر نمايد) ميگويند: (سخنت را) شنيديم و فرمان نبرديم .

ما در یک سری مقالات پی در پی  به شما خوانندگان محترم نشان خواهیم داد که سایت وهابی  العقیده چگونه مغرضانه و از روی عداوت با مکتب تشیع و ،‌ نه برای ارائه نظرات آقای  قلمداران و آقای برقعی ،‌ دست به تحریف این کتاب زده و در حالیکه  امروز نویسنده این کتاب زنده نیست که از نوشته و عقیده واقعی خود دفاع کند کتاب را منتشر نموده و نویسنده و نگارنده مقدمه این کتاب را بعنوان افرادی که شیعه بودند و سپس سنی و و مدافع اهل تسنن حتی  ضد شیعه معرفی میکند .

حال آنکه مطابق آنچه ما در نوشته های خود  و  با تفحص از آثار این نویسندگان ارائه کرده و  نشان داده‌ایم این طور از آثار ایشان ( آقایان برقعی و قلمداران ) بر می آید که ایشان سعی در اثبات مذهب اهل سنت نداشته ،‌بلکه نسبت به هر دو مذهب  ( مذهب تشیع و تسنن ) نقطه نظراتی داشته اند و این امر در نوشته های آنها  مشخص است .

 به عبارت دیگر آقایان برقعی و قلمداران  درست است که  با نصوص امامت تشیع مخالفت ورزیدند اما این  به هیچ وجه به ‌معنای اثبات نظریه خلافت و رهبری در مکتب اهل تسنن نبوده است ،‌ بلکه   این دو نه شیعه بوده اند و نه سنی .

 ان شاء الله به منظور آشنایی طی  یک سلسله مقالات علمی این تحریفات را شناسائی کرده و ارائه می دهیم .

ضمناً اصل اولین نسخه منتشر شده کتاب آقای قلمداران و اصل نسخه دوم این کتاب با مقدمه آقای برقعی و زیر نویس آقای طباطبائی هم موجود می باشد . طالبین می توانند با مراجعه به منابع اصلی ، محتویات این کتاب را ملاحظه کنند .

شایان توجه است که تحریف این کتاب چیز جدیدی نیست که موجب شگفتی خوانندگان شود چرا که  علمای اهل سنت و بویژه وهابیان کشور سعودی از تحریف کتب اصلی و معتبر خود مانند صحیح بخاری و مسلم نیز دریغ نورزیده اند ،‌چه رسد به تحریف کتاب اقای قلمداران .

این سلسله مقالات در ده قسمت منتشر شده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید